2010. október 12., kedd

HÖK - és ami mögötte van

Tagadhatatlan tény, hogy a HÖK a hallgatói életünk szerves részét képezi: már az első lépéseinknél is ők segítenek a gólyatáborban, látjuk őket a GTK-s bulikon, Közgazdász Bált és sportnapot szerveznek, kiránduláson vehetünk részt általuk, hozzájuk fordulunk, ha problémánk van az órafelvétellel… Szóval sok mindent köszönhetünk nekik, mégis csak a jéghegy csúcsát láthatjuk a munkájukból. Viktor beszélgetett Szabó Angélával, a GTK HÖK Általános alelnökével.

Az első kérdés nyilván a kezdetekre vonatkozott: hogyan lehet bekerülni a HÖK-be? Angéla először a rendezvényszervezésben látta meg a fantáziát, mint a hallgatók nagy része, hiszen ez a leglátványosabb része a munkájuknak. De elmondta azt is, hogy a HÖK-össé válás egy folyamat: először csak érdeklődnek a hallgatók a munka iránt, majd többszöri beszélgetés során az „öreg rókák” elmondják nekik, hogy nem csak arról szól a dolog, hogy szépen mosolygunk Közgazdász Bálon, hanem kemény munka van. Aztán ha bekerül a testületbe az illető, nem szakad rá egyből az ég, hanem hagynak időt, hogy megismerje a HÖK működését, de ha jól teljesít, egy idő után felelősségteljesebb munkát is vállalhat, sőt, akár (jó pár év elteltével ugyan de) elnök is lehet belőle.

Angéla szerint a munkájuk három nagy területre osztható: az első a rendezvényszervezés, de ez csak a felszín. A második a hallgatói érdekképviselet, hiszen a Kari Tanácstól kezdve a Szenátuson keresztül az EHÖK-ig mindenhol van egy-egy képviselő, aki megpróbál az érdekünkben eljárni, az eddigiek alapján elég nagy sikerrel. J A harmadik pedig a pénzügyek, mert bár most átalakították a szociális támogatás rendszerét, de a kérdéseinkkel továbbra is kereshetjük őket, hiszen azt a rendkívüli szoctámmal és az Erasmus kiutazási támogatással együtt továbbra is a Testület bírálja el.

Arra a kérdésre, hogy milyen típusú hallgató legyen HÖK-ös, Angéla azt mondta, hogy a kreativitás nagyon fontos. Vagyis legyen jó a problémamegoldó képessége és legyen munkabíró az illető, hiszen sok területen kell helyt állnia egy képviselőnek. Ezen kívül tudjon beszélni mások előtt, vagyis legyen bátorsága kiállni, ha arról van szó. És ami nagyon nagyon szimpatikus: mivel egy HÖK-ösnek példát kell mutatnia a többieknek, ne csak a munkájában, de a tanulmányaiban is legyen jó egy képviselő, mert szerinte a hallgatók így tudnak csak igazán bízni segítségükben. Valamint az oktatókkal nagyon sokat kell konzultálniuk és ennek köszönhetően is sokkal nyitottabbak. Ha nem foglalkoznának a tanulmányainkkal, akkor a rendszert sem látnánk át igazán és nem tudnák képviselni érdekeinket tanulmányi ügyekben például.
A beszélgetésből kiderült, hogy Angéla sokat tanult a HÖK-ben eltöltött ideje alatt: mára már belelát a rendezvényszervezés rejtelmeibe, nem ijed meg a szorgalmas munkától és sok szervezési feladatnak köszönhetően tárgyalóképessége is jelentősen fejlődött.

Összességében az a benyomásom a beszélgetés alapján, hogy a GTK HÖK egy komoly munkahely, felelősségteljes feladatokkal és jó kis munkatapasztalatot nyújt a benne dolgozóknak. Nekünk hallgatóknak pedig kellemes és színes egyetemi éveket J. További jó munkát kívánunk nekik!

Noémi&Viktor

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése